Helybenhagyta egy algériai bíróság Boualem Sansal ötéves börtönbüntetését
Az írót azért ítélték el, mert egy interjúban azt állította, hogy Franciaország tisztességtelenül járt el, amikor marokkói területeket csatolt Algériához.
Az írót azért ítélték el, mert egy interjúban azt állította, hogy Franciaország tisztességtelenül járt el, amikor marokkói területeket csatolt Algériához.
Több év pereskedés után a másodfok is jóváhagyta a korábbi ítéletet, amely sérelemdíjat ítélt meg egy gyerekgondozásban bántalmazott fiatalnak.
Hat ingatlant szereztek meg bűntársaival, az ügy éveken át húzódott, mire jogerős ítélet született.
A másodfokú bíróság a tényállást csak csekély mértékben módosította.
A Momentum egykori elnökét hivatalos személy elleni erőszakért ítélték el jogerősen, emiatt kell most távoznia a parlamentből is.
Két évvel ezelőtt saját magát jelentette fel, így tiltakozva a szerinte jogsértő plakátok ellen. Most a strasbourgi nemzetközi bírósághoz fordul jogorvoslatért.
A másodfokú döntésben az elsőfokú bíróság ítéletét lényegét tekintve helybenhagyták.
A politikus korábban börtönt kapott, de megromlott egészségi állapota miatt ezen enyhítettek. A pénzbüntetését viszont megemelték.
A gyilkos más bűncselekményt is elkövetett.
A német állampolgárságú férfit első fokon 12 évre ítélték, ezt súlyosította további két évvel a bíróság jogerős ítélete.
A férfi részeg volt és elaludt a volán mögött, majd egy villamosmegállóba csapódott be, ahol halálra gázolt egy ott várakozó fiatal nőt.
Anyát és fiát közösen vonták felelősségre, mindkettőjükre börtönbüntetést szabtak ki.
A yorkshire terrier nem élte túl a zuhanást.
A rapper októberben egy „gáláns összeget” adományozott a Noé Állatotthonnak, és úgy látszik ezzel rendezettnek tekinti a lopási ügyét. Pedig a jogerős ítélet szerint 50 óra közmunka is vár rá, amit még mindig nem rótt le.
Összesen 110 millió forint kártérítést, ennek mostanra több mint 52 millió forintot kitevő kamatát és további 1,5 millió forint költségtérítést kell megfizetnie a West Balkán-ügy három elítéltjének, derül ki a hvg360 birtokába került elsőfokú ítéletből. A 13 évvel ezelőtti tragédiában három fiatal lányt halálra préselt a tömeg, közülük kettőnek a családja perelte be a börtönből már rég kiszabadult felelősöket. Az egyik áldozat szülője lapunknak azt mondta, a majdnem egy évtizedig tartó polgári per soha nem a pénzről szólt, és szerinte úgysem tudják majd behajtani a kártérítést. Az ítélet mindenesetre már jogerős, mert senki nem fellebbezett.
Sz. Szilárdot ugyan jogerősen felmentették, de ez nem jelenti azt, hogy visszatérhet a társadalomba. Az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet pedig nem egy kellemes hely, az is a büntetés-végrehajtás része.
A kisfiának a holtteste sosem került elő.
Fegyházbüntetésből legkorábban 25 év múlva bocsátható feltételes szabadságra az a férfi, akit most jogerősen elítéltek. Ugyan nem ölt meg senkit, de mivel már korábban is ítélték el hasonló cselekményekért, életbe lépett a „három csapás", és megkapta az életfogytiglant.
Több tucat olyan határozatát kell kiadnia a kormánynak, amelyet 10 évig döntéselőkészítésre hivatkozva elzárt a nyilvánosság elől, majd még ezután sem akarta átadni őket, holott, mint most kiderült, nincs jogi alapja a titkolózásnak. A hvg.hu által indított közérdekűadat-perben a Fővárosi Ítélőtábla nemrég jogerősen is kimondta: a döntések nem titkolhatók tovább.
Az elítélt az utolsó szó jogán arról beszélt, hogy senkinek sem akart ártani.